Monthly Archives: február 2014

Lánczos Kornél megyei fizikaverseny eredmények

A Lánczos Kornél megyei fizikaversenyen iskolánkból 18 tanuló vett részt 2014. február 21- én Székesfehérváron. Kiemelkedő eredményeket értek el tanulóink:
9 – 10 évfolyam:
20140221lancos2
1. helyezés: Al-Sheraji Nada Mohamed 10.A (felkészítő: Kispál István)

11 – 12 évfolyam:

 20140221lancos4
1. helyezés Sudár Dániel 12.A (felkészítő: Kispál István)

20140221lancos1
1. helyezés Ádám Anna 11.A (felkészítő: Müllerné Ódor Marianna)

20140221lancos3
2. helyezés Rozsnyai Virág 11.E (felkészítő: Kispál István)

Az elért eredményhez gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak is.

Tizenöt/tíz esztendő

00

Tizenöt esztendő

Gondolatok felszabadulásunk 15. évfordulójára

siklosipalSiklósi Pál

 pincesor

Akinek gyermeke van, gyakran érezheti azt az ellágyulást, ami olyankor fogja el az embert, ha távolról, észrevétlenül szemléli gyermekét, és valami megható emberi tulajdonság kifeslését lesheti meg benne.
De azt az érzést, ami a pedagógust fogja el olyankor, amikor először kerül szembe egy osztályra való nyíltszemű, nyílásra kész szívű, figyelő eszű embersarjjal, azzal a tudattal, hogy ezek emberré válása az ő munkájának, emberségének lesz az eredménye, ezt az érzést csak pedagógusok ismerhetik. Az első ilyen találkozás felejthetetlen, meghatottsága nem ismételhető, nem utánozható, el nem feledhető.

sagvari

Velem működésem 13. évében mégis megesett, hogy ez a különös, egész életre szóló meghatottság újra erőt vett rajtam. A tanulók, akik, ebben az évben a kezem alá kerültek, mind 1944-45 vérrel, könnyel, bizonytalansággal, szenvedésekkel terhes, de szabadságot szülő napjaiban kezdték meg életpályájukat. Tizenöt év elteltével az egész magyar nép munkájával nekik épült tízéves új szocialista városban egy vadonatúj iskolaépület friss falai között, hevenyészetten berendezett tanteremben az ország minden tájáról összeseregelve álltak előttem a tanév kezdetekor.

szilagyi

És én úgy éreztem, hogy most kezdem pályafutásomat, ezek az első igazi tanítványaim. Ez az az “új nép, másfajta raj”, amelyről József Attila jóslata annyit visszhangzott a fülemben.
Ezek a gyermekek már semmit sem ismernek a múltból, legfeljebb az idősek elbeszéléseiből, könnyen mesének vélvén csupán az egészét. Az emberhez méltó élet, a tizenötéves gondoskodás azokat a nélkülözéseket is hamar feledtették szervezetükkel, amelyeket csecsemőfejjel a háború örökségeként kellett elszenvedniük. Tizenöt éve, tudatuk első nyiladozásától kezdve, azt látják, hogy a társadalom minden erőfeszítése, szüleik, a hivatalos szervek, a párt minden figyelme arra összpontosul, hogy nekik minél boldogabb holnapjuk, minél szebb, minél emberibb jövőjük legyen. (Meg kell mondani – és ez nem üres dicséret -, hogy ezek a gyerekek tökéletesen megérdemlik, és becsületesen meghálálják a róluk való gondoskodást.)
Az ünnepi meghatódás pillanatai nagyon alkalmasak arra, hogy az embert eszmélkedésre serkentsék, elgondolkoztassák.
Bennem az a gondolat merült fel, hogy milyen két perspektívát tekinthetett volna át e gyermekek születésekor a római kapuk kétarcú Janusa, ha a magyar történelem nagy sorsfordulójának, a felszabadulásnak emlékívén elhelyezve, mindkét arcával 15-15 évet tekinthetett volna át.
Az egyik arc éppen 1930-ra tekintene vissza, a gazdasági válság talán legnehezebb esztendejére. A magyar gazdasági élet a dolgozó tömegek számára a reménytelenség földje volt. Faluhelyen boldog volt, aki valamelyik uraságnak látástól vakulásig robotolhatott. Az én diákjaimhoz hasonló tizenötévesek akikor javában kanászkodtak, béreskedtek, cselédeskedtek, nem ülhettek az iskola padjaiban. A munkaképes felnőttek uradalmi pusztákon közös cselédlakásokban élték le életüket, vagy félországot bejárták summáscsapatokban. Legfeljebb öreg korukra húzódhattak be a falvakba jussolt vityilóikba, de megszokott volt a fiatalabbak kegyelemkenyerén éldegélő, vagy éppen szegényházban sorvadozó, magával tehetetlen öreg is.
A falvakban sok volt az eszkimó, a fóka kevés. A kisparasztok kezén alig maradt föld. A túlnépesedés ellen egykével, városra özönléssel és kivándorlással védekeztek.
Városon sem volt kedvezőbb a helyzet. A férfimunkaerőt fokozatosan női és gyermekmunkával helyettesítették, ami a kizsákmányolásnak ördögi fogása volt. Így egyrészt a munkanélkülivé vált férfikezek olcsóbban kínálták munkaerejüket, másrészt a helyükre állított nőknek és gyermekeknek csak félbért fizettek.
A szemérmetlen gazdasági kizsákmányolást a legleplezetlenebb politikai kisemmizés kísérte és támasztotta alá. A dolgozó tömegeknek semmiféle politikai képviselte nem létezett. Az igazi munkásmozgalom, a munkásosztály haladó pártja illegálitásba szorítottan vívhatta csak elkeseredett harcát. A szociáldemokraták, akik magukat a munkásság képviselőinek nevezték, lepaktáltak az uralkodóosztállyal néhány parlamenti hely biztosítása ellenében. Titkos szavazás csak a városokban volt, a falvakban nyiltan kellett a hivatalos, jelöltekre szavazni a csendőrszuronyok árnyékában.
Ilyen gazdasági és politikái körülmények mellett mit várhattak a dolgozó tömegek kulturális téren? Az elemi iskola 6 osztályának elvégzése papíron kötelező volt ugyan, de a hatalom tényleges birtoklóinak, a földesuraknak fontosabb volt, hogy legyen kanászuk, kukoricapásztoruk, dióverőjük, krumpliszedőjük, olcsó gyermekmunkaerejük, mint hogy a béresek fiatal nemzedék megtanuljon írni-olvasni. És mi lehet az analfabéták kulturális igénye? Az alapvető műveltség meg nem adása mellett csak természetes volt, hogy a tömegek számára semmiféle kulturális létesítményt sem teremtettek akkoriban. A »népszerű« lápok rémhírei, hátborzongató történetei jelentették az egyedüli szellemi táplálékot és egyben a legzüllesztőbb példamutatást.
Az egészségügyi gondoskodás is elégtelen volt. Megesett, hogy a kiskondást átfúródott gyomorfekély-görcsök gyötörték meg. A szülőktől kezdve mindenki arra várt, hogy majd magától megjön a gyógyulás. Mire mégis kórházba vitték, már nem lehetett rajta segíteni.
A kisemmizett, elhanyagolt, kultúrálatlanságban tartott tömegek alig eszméltek a fasizmus leplezetlen előretörése idején is. így azután könnyen ágyútöltelékké tehették, géppuskák elé, tankok alá kergethették a magyar százezreket, az ébredő tudatúakkal pedig megtöltötték az internáló táborokat, a munkatáborokat, a gázkamrákat. Nyersanyaggá, iparcikké züllesztették az Embert!
Ennek az apokaliptikus rohanásnak vetett véget 1945, a felszabadulás.
Onnan napjainkig áttekintve a másik 15 évet, merőben más kép tárul elénk.
Ma a mezőgazdaság a szocialista nagyüzemek megteremtésével modern munkakörülményeket biztosít a falusi dolgozó tömegeknek. Egészséges, tiszta feltételek között dolgozva, milliós jövedelmű gazdaságok gazdája lehet ma a magyar paraszt.
Városunkban az üzemi munkások társadalmunk minden szempontjából legjobban megbecsült tagjai közé tartoznak. Előnyös munkabérviszonyok között biztonságos, egészséges munkakörülményekről gondoskodik a nép állama, hiszen az üzemek gazdája maga a nép. A gyermekek dolgoztatása megszűnt. A gyermekek ma vidám fiatalságukat tanulással, erejük gyarapításával, az életre való komoly felkészüléssel töltik el. Megsemmisültek azok a botrányos megkülönböztetések, amelyek a nőket sújtották. Nemcsak a munkájuk részesül a férfiakéval egyenlő anyagi elbírálásban, hanem az élet minden területén egyenlő érvényesülési lehetőségeket biztosít számukra népünk alkotmánya, pártunk következetes és fáradhatatlan felvilágosító munkája és elvi harca.
A teljes gazdasági felszabadítás tökéletes politikai szabadsággal jár együtt. Ma 18 éven felül mindenkinek teljes és egyenlő állampolgári jogai vannak. A választások a teljes titkosság és demokratizmus jegyében kerülnek lebonyolításra. A törvényhozás a legszélesebb néptömegek véleményének állandó figyelembevételével végzi tevékenységét; a képviselők, tanácstagok kötelesek választóiknak beszámolni munkájukról. A választók visszahívási joggal is rendelkeznek velük szemben.
A gazdasági és politikai szabadság természetes következménye a hatalmas kulturális felemelkedés. Ma már nincsenek analfabéták Magyarországon. A középiskolai érettségi hamarosan mindenki számára elérhető lesz. A felnőttek között is évről évre egyre nagyobb tömegek törekszenek arra, hogy leérettségizzenek. Az érettségizett diákok nagy százaléka (különösen sok munkás és parasztgyerek) tovább tanul. Egyetemeink a legváltozatosabb életpályákra készítik elő hallgatóikat. Sok fiatal számára az ösztöndíjas külföldi tanulmányokat is biztosítja népi államunk.
Színházaink állami támogatással soha nem képzelt magas színvonalra emelkedtek. A rádió, a napilapok közszükségleti cikké lettek. Növekszik a könyvtárak és múzeumok, valamint azok látogatóinak a száma. A nép állama különös anyagi megbecsülésben részesíti tudósait és alkotó művészeit.
Egészségügyi téren a társadalombiztosítás kiterjesztése az ország valamennyi dolgozójára megtörtént. A nép állama minden egyes polgárát gondos egészségügyi ellenőrzésnek veti alá már megszületése előtt. Szülőotthonok, bölcsődék, óvodák, napközi otthonok gondoskodnak az ifjú nemzedék egészséges felnevelkedéséről. A gyermekbetegségeknek oltások sorozatával, tisztasági és egészségügyi intézkedésekkel veszik elejét. Az orvosellátás ingyenes, a gyógyszerekért alig kell valamit téríteni. A korszerű, higiénikus lakások, a széleskörű munkásüdültetés is a nép- egészségügy javítását szolgálják.
Erő, egészség, vidámság, megelégedettség, jólét, emelkedő kulturális és életszínvonal jellemzik a felszabadulásunk óta eltelt 15 évet.

19600501

A magyar nép vezetői szövetségeseinkkel vállvetve, a világ valamennyi dolgozójával egyetértésben népünk további felvirágoztatásáért következetesen a szilárd és állandó világbéke megvalósításáért küzdenek.
Mi, akiknek apáit két világháború viszontagságai dobálták Európa egyik végéből a másikba, akiknek legértékesebb ifjúéveit döntötte romba a második világháború, a legkonokabb erőfeszítésekkel azért küzdünk, hogy soha ne kelljen ennek a most nyiladozó tizenötéves nemzedéknek megismerni azokat a rettegéseket, azokat a szenvedésekét, borzalmakat, amelyek az előttük járó nemzedék életét megkeserítették a két imperialista világháborúban és a kizsákmányolás közben eltelt féktelen évtizedeiben.

beket

Hadd jusson osztályrészül a mi tizenötéveseinknek, kedves, életvidám, bíztató reményekkel teli új hajtásainknak, hogy gazdag, verőfényes években lombba szökve, az emberi haladás gyümölcseit érleljék meg békés alkotóéveik bőséges kihasználásával szocialista népünk további boldogulásának megalapozására.

SIKLÓSI PÁL

Angol szóbeli felvételi

english

 

Angol szóbeli felvételi időpontok
Helyszín: Széchenyi István Gimnázium
2400 Dunaújváros, Dózsa Gy. út 15/A
Időpont: 2014. február 25. (kedd)
időbeosztás – angolszobeli2014.pdf

Széchenyi Bál

20140221szechenyibal

Angol nyelvi verseny 2014

ANGOL NYELVI VERSENY NYOLCADIKOSOKNAK
2014
verseny feladatlapja – angol2014.pdf 
Eredmények
Név Iskola Pontszám
1. Pávkovics Eszter Dózsa 86
2. Sipos Nikolett Petőfi 84
3. Bali Bettina Dózsa 83
4. Fritz Nóra Móricz 77
5. Győrffi Balázs Dózsa 77
6. Mikus Ákos Petőfi 77
7. Baji Evelin Petőfi 76
8. Bozár Balázs Széchenyi 76
9. Macula Gergő Petőfi 74
10. Juhász Gábor Nagyvenyim 71
11. Petánszki Rebeka Móricz 71
12. Csepeli Sára Móricz 69
13. Nagy Dávid Milán Dózsa 68
14. Borvendég Anna Móricz 66
15. Vécsey Katinka Petőfi 64
16. Barta Patrik Rácalmás 63
17. Vitányi Barbara Iváncsa 61
18. Czicza Kristóf Széchenyi 60
19. Balla Benedek Móricz 59
20. Szabó Dorottya Dózsa 59
21. Zsigmond Zsófia Arany 58
22. Kovács Rebeka Réka Iváncsa 57
23. Valler Kristóf Széchenyi 57
24. Budai Boglárka Széchenyi 56
25. Ágoston Réka Mezőfalva 55
26. Kun Tamara Arany 55
27. Mertz Martin Kálmán Nagyvenyim 53
28. Nyulasi Levente Móricz 52
29. Tóth Gyöngyvér Széchenyi 52
30. Pukánszky Nikoletta Móricz 51
31. Kovács Zsanett Móricz 50
32. Mészáros Blanka Móricz 46
33. Rabi Lívia Luca Széchenyi 46
34. Tóth Gergely Vasvári 46
35. Úr Barbara Móricz 45
36. Csik Milán Kulcs 44
37. Csúri Adél Rácalmás 44
38. Filipek Jázmin Iváncsa 42
39. Szuhai János Rácalmás 42
40. Lajos Viktória Iváncsa 40
41. Virág László Vasvári 39
42. Hudi Boglárka Nagyvenyim 38
43. Lakatos Dorina Laura Móricz 38
44. Pocsai Dóra Móricz 38
45. Szabó Csenge Iváncsa 38
46. Tóth Lili Rácalmás 38
47. Berkesi Noémi Iváncsa 34
48. Falusi István Mezőfalva 34
49. Inger Kamilla Vasvári 33
50. Nagy Viktória Nagyvenyim 33
51. Garda Eszter Rácalmás 28
52. Klics Bence Mezőfalva 27
53. Szilágyi Dániel Rácalmás 24
Az első 13 helyezett tanuló bejutott a szóbeli döntőbe, amely 2014. február 18-án 14.30-kor lesz a gimnázium 111-es termében.
Gratulálunk!

Iskolai Szülői Szervezet

megbeszeles

2014. február 12. 17.00 órától
ISZSZ értekezlet lesz a társalgóban.Minden OSZSZ-tagot várunk.

Ilyennek látom – díjátadó

ilyenneklatomdijatado
Hétfőn iskolánk adott otthont az “Ilyennek látom” rajzpályázat díjátadójának. A megjelenteket Müllerné Ódor Marianna, Farkas Zsolt, és Sztankovics László köszöntötte, a műsort pedig a Jószolgálati Otthonból érkezett barátainknak, illetve a gimnáziumunk tanulóinak köszönhetjük.
A díjazottak:
NÉV OSZTÁLY ISKOLA SZAKTANÁR
1. díj Princz Dorina 1.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Szalai Ildikó
2. díj Farkas Szofi 1.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Szalai Ildikó
3. díj Koncz kitti 1.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Szalai Ildikó
4. díj Jámbor Zsófi 1.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Szalai Ildikó
5. díj Nagy Szonja 1.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Szalai Ildikó
6. díj Kiss Anna 1.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Szalai Ildikó
1. díj Nagy Jázmin 2. Dózsa György Általános Iskola Pálmai Csilla
2. díj Werner Katalin 2.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Balla Zsuzsanna
3. díj Hargitai- Kovács Janka 2.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Balla Zsuzsanna
4. díj Márton- Kovács Dóra 2.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Balla Zsuzsanna
5. díj Siplicz Mimi 2.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Balla Zsuzsanna
6. díj Molnár Zalán 2.a Arany János Általános Iskola Tóthné Mess Erika
Különdíj Miskovitz Máté 2.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Balla Zsuzsanna
1. díj Pulai Viktória 3.d Gárdonyi Géza Általános Iskola
2. díj Peitler Gergő 3. Petőfi Sándor Általános Iskola
3. díj Kiss Alex József 3.d Gárdonyi Géza Általános Iskola
1. díj Mancza Patricia Roxána 4.b Arany János Általános Iskola Hollósiné Tabajdi Mária
2. díj Horváth Eliza 4.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
3. díj Szombat Anasztázia 4. c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
4. díj Lindinger Tina 4.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
5. díj Molnár Regina Anna 4.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
6. díj Kőhalmi Kálmán 4.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
Különdíj Szabó Daniella Brenda 4.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
Különdíj Orosz Richárd Tamás 4.c Móricz Zsigmond Általános Iskola Burányiné Varga Bea
1. díj Szabó Krisztián 5.a Dózsa György Általános Iskola Pálmai Csilla
2. díj Szijjártó Petra 5.e Szilágyi Erzsébet Általános Iskola Pálmai Csilla
3. díj Bernáth Judit 5.b Vasvári Pál Általános Iskola Szatmáriné Klaics Mária
4. díj Jónás Izabella 5.a Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
5. díj Pocsai Ági 5.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Burányiné Varga Bea
6. díj Nyuli Vanessza 5.e Szilágyi Erzsébet Általános Iskola Pálmai Csilla
1. díj Kaczor Grétta 6. Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
2. díj Kovács Laura 6. Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
3. díj Varga Dorina 6. Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
4. díj Sata Réka Zsófia 6. Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
5. díj Salai Klaudia 6.a Dózsa György Általános Iskola Pálmai Csilla
6. díj Takács Dorina 6.a Dózsa György Általános Iskola Pálmai Csilla
1. díj Ladányi Laura 7. Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
2. díj Tóth Lola 7.c Dózsa György Általános Iskola Pálmai Csilla
3. díj Miholics Dalma 7.c Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
4. díj Izsák Dóra Mária 7.c Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
5. díj Fejes Tamara 7.c Arany János Általános Iskola Kádárné Szepesi Ibolya
6. díj Varga Bianka 7.e Szilágyi Erzsébet Általános Iskola Pálmai Csilla
1. díj Danicska Dóra 8.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
2. díj Csuzi Viktória 8.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
3. díj Imre Noémi 8.a Móricz Zsigmond Általános Iskola Burányiné Varga Bea
4. díj Kovács Karolina 8.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva
5. díj Horváth Nikoletta
Mátrai Zsófia
8. Szilágyi Erzsébet Általános Iskola Pálmai Csilla
6. díj Lantai Lilla 8.c Arany János Általános Iskola Horváth Éva

A gimnázium túraterve a második félévben

  • 2014. március 1.: DUNÁN INNEN- DUNÁN TÚL elnevezésű túra.
    A Duna mentén túrázunk Adony Vizi Fogadótól, Kulcs és Rácalmás érintésével Dunaújváros Gárdonyi Géza Ált. Iskoláig. A táv 20 km.
  • 2014. április 12.: TAVASZKÖSZÖNTŐ – NYUSZI TÚRA- SUKORÓ elnevezésű körtúra. A táv: 21,4 km
  • 2014. május 6.: Kerékpártúra az írásbeli matematika érettségi napján, korlátozott létszámban, maximum 20 fővel. Székesfehérvárig vonattal megyünk, majd onnan kerékpárral Iszkaszentgyörgy (Somogyi- Amádé- Bajzáth- Pappenheim kastély), Fehérvárcsurgó(Károlyi-kastély), Bodajk (kálvária), Csókakő (Csókakői-vár), Csákberény, Zámoly (Árpád-kori templomrom), Székesfehérvár útvonalat kerekezzük körbe. Haza ismét vonattal jövünk.
  • 2014. május 11.: MEDVE MATEMATIKAI CSAPATVERSENY. Helyszín Veszprém: Kolostorok és kertek. Állomásról állomásra kell haladni, miközben az állomásokon pihenés képen matematikai feladatokat kell megoldani. A verseny felér egy kisebb túrával és igazi matematikai kuriózum is egyben.A kerékpártúra kivételével valamennyi program megtalálható az interneten.
Érdeklődni és jelentkezni Molnár Zoltánné tanárnőnél lehet.

OKTÓBER

KISS ÁGNES:

Új próbálkozás a gimiben

Október

Egyik ismerősöm péntek délután megkeresett. “Elviszlek valahova, ami biztosan érdekelni fog téged” – mondta.
A Münnich Gimnázium felé menet több szállingózó fiatallal találkoztunk. “Odajönnek, ahova mi” – biztosított ifjú utitársam.
Mikor megérkeztünk, először nyekergő dob- és gitárpróbát hallunk, majd teljes bedobással rockzene tölti be a gimi kultúrtermét: régi Rolling Stones és Curi számok. A zenélő fiúk körül a földön, a szétszórt padokon fiúk, lányok ütik a ritmust, tapsolnak, ha jönnek a kedvelt dallamok. Október – tudom meg tőlük az együttes nevét. Negyedikesek. Varga Livius, Kiss Tibor, Kiss Endre, Mikuli Ferenc, Hetényi Csaba, Kiss Norbert – sorolják gondolkodás nélkül a neveket. Mindenki ismeri őket a suliban, ez a magyarázat. Amikor kérdezem őket vállat vonnak, nem tudják, mikor állt össze a csapat.
– Készültünk a legutóbbi nyitott napra. Váratlanul plakátok jelentek meg a falon: Október. Eddig azt sem tudtuk, hogy van ilyen. Aztán jött az első bemutatkozásuk – emlékezik vissza Hennike.
– Egyszercsak itt voltak. Többnyire decemberben tudtuk meg , hogy egy-két negyedikes fiú összeállt, és zenélni fognak nekünk. Tombolás volt – válaszolja Éva.
Szájról-szájra terjedt a hír, hogy a nyitott nap sikere után ismét bemutatkoznak. Az énekkari próba elmaradt, helyette ők “lettek”, de ezt senki sem sajnálta.
A terem zsúfolásig tele.
– Ti miért jöttetek el? – szólítom meg az ajtóban ácsorgó csoportot.
– Miért, hol kellene lennünk? – vágnak vissza és nevetnek – Az Október egy jó társaság. Liviusékban van valami, amivel maguk mögé tudnak állítani minket – mutatnak körbe. Az is látszik, hogy ők nagyon jó barátok. Sokan azt hiszik, hogy beképzeltek, mert megvan a maguk szoros csoportja, akikhez nagyon nehéz közeljutni, bekerülni közéjük.
Anikó kicsit kritikusabb:
– Persze a felszerelés. Decemberi bulijukon tízpercenként mikrofont kellett cserélni, mert nem lehetett hallani Csaba hangját. Az is kár, hogy nem rukkolnak még elő saját számmal.
Persze, a fiúk nem dédelgetnek magukban zenészi álmokat. Inkább a Külkereskedelmi, Állatorvosi, Képzőművészeti Főiskolára való bekerülésre hajtanak. A közös zenélgetés hobbi, diáktársaiknak pedig egy-egy jó hangulatú összejövetel.
A zenészek pakolnak, mi is szedelőzködünk. A “koncert” mára véget ért. De még találkozunk….

forrás: Radír (Rudas Amatőr Diák Írások) 1989

Kisbiológusok találkozója 2014

A Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium természettudományok és sport munkaközössége a 2013/2014-es tanévben huszonkettedik alkalommal rendezi meg a Kisbiológusok találkozója című rendezvényt 2014. március 22-én.

A rendezvényre szeretettel várjuk a versenyezni szándékozó, biológia iránt érdeklődő diákokat és felkészítő tanáraikat. Az egynapos diákkonferencián a tanulók rövid, maximum tízperces előadásaikkal vehetnek részt. A tanulók előadásait szakemberekből, szaktanárokból álló zsűri értékeli a tartalom, előadásmód és szemléltetés alapján. A legjobbak könyvjutalomban részesülnek. A verseny nyilvános, azon nézőként bárki részt vehet. Nevezési díj nincs.

Az általános iskolások a következő kategóriákban pályázhatnak:

  1. Természeti értékeink, környezetvédelem
  2. Etológia
  3. Egészségtan
  4. Szabadon választható, biológiához kapcsolódó előadások

A középiskolások a következő kategóriákban pályázhatnak:

  1. Természeti értékeink
  2. A környezetvédelem problémái
  3. Az ember egészsége
  4. Szabadon választható, biológiához kapcsolódó előadások

Az előadáshoz szükséges eszközigényt (diavetítő, írásvetítő, projektor), kérjük, jelöljék a jelentkezési lapon!

A verseny időpontja: 2014. március 22. szombat 9:00 óra

Az eddigi rendezvényeink sikeréhez nagyban hozzájárult az iskolák és a szaktanárok pozitív hozzáállása és közreműködése, melyre ebben az évben is számítunk.Kérjük tisztelt kollégáinkat, hogy 2014. március 10-ig postán küldjék el a jelentkezési lapokat, a borítékra írják rá: „Kisbiológusok találkozója”

Cím: Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
2400 Dunaújváros, Dózsa György u. 15/ a
Jó felkészülést, sikeres előadásokat kívánnak a szervezők!

JELENTKEZÉSI LAP

Müllerné Ódor Marianna igazgató, és Kanálné Katona Edit munkaközösség-vezető