A Cédrus komplex tanulmányi verseny eredménye

A Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium a 2021-2022 -es tanévben negyedszer rendezte meg interdiszciplináris tanulmányi versenyét. Iskolánk ebben az évben csatlakozott egy csapattal a rendezvényhez. 

A Cédrus Komplex Tanulmányi Verseny keretein belül a diákoknak szakmailag összetett problémákat kell megoldaniuk, melyek segítségével megismerkedhetnek a valódi szakmai élet mindennapi kihívásaival. Három sokszínű online fordulóban mérettették meg magukat a résztvevők. A fordulók konkrét helyzetekhez kapcsolódva jogi, nyelvészeti, biológiai, kémiai, történelmi, orvosdiagnosztikai feladatokat tartalmaztak.

Iskolánk négy fős csapata a 10. A osztály tanulóiból került ki:  Mészáros Bálint, Takács Kristóf, Timár Bence, és Varga Ákos.

 Az országos versenyen az 5. helyen végeztek.

(felkészítő tanár: Hutvágnerné Róth Éva, Márkus Zoltán)