Adattudomány és mesterséges intelligencia

Adattudomány és mesterséges intelligencia

2019.január 4-én délután iskolánk volt tanítványa, dr. Buza Krisztián (Dunaferr-díjas tanulónk, 2002), az ELTE adjunktusa tartott teltházas előadást a gimnázium 112-es termében „Adattudomány és mesterséges intelligencia kapcsolata néhány gyakorlati példán keresztül” címmel.

Érdeklődő diákjaink megtudhatták, hogy milyen követelményeket támasztanak az egyetemek a hallgatókkal szemben, milyenek a vizsgák, hogyan lehet és kell felkészülni rájuk, továbbá hogy milyen lehetőségei vannak egy egyetemistának tanulmányai során, majd pedig dolgozó emberként hogyan lehet teammunkában dolgozni, mi az ő kutatási területe, hogy milyen érdekes feladatokat lehet és kell megoldani, illetve hogy hogyan kapcsolható össze a matematika az informatikán keresztül akár az orvostudománnyal is.